11. İstanbul Edebiyat Festivali’nin Açılışı 26 Aralık’ta - Radyo BALFM -

Radyo BALFM –

11. İstanbul Edebiyat Festivali’nin Açılışı 26 Aralık’ta

27.01.2020
89
11. İstanbul Edebiyat Festivali’nin Açılışı 26 Aralık’ta

 26-27-28 Aralık tarihleri arasında “Edebiyat ve Gençlik” temasıyla İstanbullulara edebiyat şöleni yaşatacak olan festivalin açılışı, 26 Aralık Perşembe günü (Yarın) saat 11.30’da TYB İstanbul’un mekânı olan Kızlarağası Medresesi’nde yapılacak. 

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi’nin, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Ticaret Odası, Fatih, Zeytinburnu, Pendik, Sultanbeyli belediyelerinin desteğiyle gerçekleştirdiği 11. İstanbul Edebiyat Festivali, 26 Aralık Perşembe gününden itibaren şehre edebiyat bayramı yaşatacak.

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı yaptığı açıklamada İstanbul Edebiyat Festivali’nin Türkiye’nin en büyük edebiyat organizasyonu olduğunu belirterek edebiyatseverlerin teveccühüyle geleneksel hale geldiğini ifade etti.

 

AÇILIŞ COŞKUSU

26 Aralık Perşembe günü saat 11.00’de gerçekleşecek açılışta, Türkiye Yazarlar Birliği Şeref Başkanı D. Mehmet Doğan bir konuşma yapacak. Göksel Baktagir’in açılış konserinin ardından Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı’nın yöneteceği, A.Ali Ural ve Doç. Dr. Mehmet Samsakçı’nın konuşmacı olarak katılacağı “Edebiyat ve Gençlik” başlıklı açılış oturumu gerçekleşecek. Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Musa Kazım Arıcan da açılış gününde Doç. Dr. Dursun Ali Tokel ve Prof. Dr. Şaban Sağlık’ın konuşacağı “Edebiyatçıların Gençlik Yılları” başlıklı oturumu yönetecek.

11. İSTANBUL EDEBİYAT FESTİVALİ PROGRAM AKIŞI

1. GÜN: 26 Aralık Perşembe

11.30

PROTOKOL KONUŞMALARI:

AÇILIŞ KONUŞMASI:

 D.Mehmet Doğan  

12.00

MÜZİK DİNLETİSİ

Göksel Baktagir

13.00

EDEBİYAT ve GENÇLİK

Oturum Yöneticisi: Mahmut Bıyıklı  
A.Ali Ural  
Doç. Dr. Mehmet Samsakçı

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

13.00

GENÇLERİN DERGİLERİ, DERGİLERİN GENÇLERİ

Oturum Yöneticisi: Şeyma Subaşı
Enver Aykol (Genç Sanat Dergisi)
Murat Açıkgöz (Yarın Dergisi)
Yusuf Temizcan (Genç Dergi)

Yer: Ali Fuat Başgil Anadolu İmam Hatip Lisesi

13.30

TİYATRO GÖSTERİMİ

Oyun: Üç Kuyu Bir Yusuf

Yer: Pertevniyal Lisesi

14.00

GENÇLERLE BAŞBAŞA

Dr. Savaş Ş. Barkçin

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi  

15.00

GENÇ ŞAİRE NASİHATLER

Oturum Yöneticisi: Dr. Enes Kala
Ali Emre
Osman Özbahçe

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

16.00

EDEBİYATÇILARIN GENÇLİK YILLARI

Oturum Yöneticisi: Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan
Doç. Dr. Dursun Ali Tokel  
Prof. Dr. Şaban Sağlık  

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

17.00

MÜZİK DİNLETİSİ

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

18.00

KİTABINA GÖRE KONUŞALIM

Oturum Yöneticisi: Belkıs İbrahimhakkıoğlu  
Funda Özsoy Erdoğan

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

19.00

GENÇ SÖYLEŞİ:

YAZMASAK DA OLUR MU?

Oturum Yöneticisi: Mahmut Coşkun
Aykut Ertuğrul

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

2. GÜN: 27 Aralık Cuma

10.00

NECİP FAZIL ÖZEL OTURUMU

“Gençlerin Dilinden Necip Fazıl”

Oturum Yöneticisi: Kübra Özcan
Vildan Karaduman: “Necip Fazıl’ın ‘Çile’si”
Abdülkadir Çakıl: “Çile’nin Maestrosu ve Kaotik Bir Senfoni”
Abdulkadir Bekdemir: “Necip Fazıl ve Dil”
Bilal Enes Özensel: “Ferd ve Cemiyet”

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

11.00

ROMAN ve GENÇLİK

Oturum Yöneticisi: Kaan Murat Yanık  
Fatih Baha Aydın
Kadir Daniş
Meliha Öz

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

11.00

SEZAİ KARAKOÇ ÖZEL OTURUMU

“Sezai Karakoç’un Gençlik Dönemi Şiirleri”

Oturum Yöneticisi: Muzaffer Doğan
Zafer Acar

Yer: İstanbul İl Milli Eğitim Kütüphanesi

12.30

İLK KİTAPLAR İLK HEYECANLAR

Oturum Yöneticisi: Naime Erkovan  
Hande Aydın
İrem Ertuğrul
Tuğba Ekiz

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

14.00

“ŞAİRLERİMİZİN İDEALİNDEKİ GENÇLİK TAHAYÜLLERİ”

Oturum Yöneticisi: Adem Turan
Dr. Şeref Akbaba
Yunus Emre Altuntaş

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

14.30

İSTANBUL ŞARKILARI DİNLETİSİ

Hakkı Demir Gençlik Korosu

Yer: Akademi Beyoğlu

15.00

GENÇ ŞAİRLER ŞİİR ŞÖLENİ

Oturum Yöneticisi: Adem Kaya
Ahmet Akarsu
Ali Seyyah
Berat Bıyıklı
İlker Nuri Öztürk
İmran Sadayi
Muhammed Enis Özel  
Sümeyra Yaman  
Şafak Çelik  
Turgay Demirel  
Uğurcan Güler  

Yer: Akademi Beyoğlu

15.00

HİKÂYENİN GENÇLERİ

Oturum Yöneticisi: Güray Süngü  
Aynur Dilber
Betül Ok
İlknur Demirci
Recep Kayalı

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

16.30

İSMET ÖZEL OTURUMU

“İsmet Özel’in Gençlik Dönemi Şiirleri”

Hakan Aslanbenzer

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

17.00

FİLM GÖSTERİMİ

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

17.30

ŞİİR ve GENÇLİK

Oturum Yöneticisi: Sedat Yılmaz
Aykut Nasip Kelebek
Gökhan Ergür
Meryem Kılıç

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

18.00

BELGESEL GÖSTERİMİ

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

18.00

MÜZİK DİNLETİSİ

“Şiir Sözlü Şarkılar”

M. Sadi Karademir

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

3. GÜN: 28 Aralık Cumartesi

10.00

MUSTAFA KUTLU ÖZEL OTURUMU

“Gençlerin Dilinden Mustafa Kutlu”

Oturum Yöneticisi: Sinem Kaynak
Havva Bilkay
Hacer Hümeyra Koçak: Mustafa Kutlu’nun Hikâyelerinde Zaman ve Mekân
Beyda Nur Kaya: “Mustafa Kutlu’nun Eserlerinde ‘Sevgi’”
Cengiz Ergot: Mustafa Kutlu’da Samimiyet ve Köylü-Şehirli, Eski-Yeni Mefhumu

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

11.00

İSTANBUL’UN EDEBİYAT MAHFİLLERİ

Oturum Yöneticisi: Fatma Gülşen Koçak
Doç. Dr. Turgay Anar

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

12.00

BABAM ORHAN KEMAL

“Vefatın 50. Yılında Orhan Kemal Özel Oturumu”

Işık Öğütçü

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

13.00

2019 KÜLTÜR VE EDEBİYAT GÜNDEMİNDEN KALANLAR

Oturum Yöneticisi: Hüseyin Emiroğlu
Bedir Acar  
Bünyamin Yılmaz  
İhsan Kabil
İsmail Halis  

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

14.00

GENÇLERLE HASBİHÂL

Oturum Yöneticisi: Yusuf Temizcan
Ahmet Murat  
İsmail Kılıçarslan

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

15.00

GİDENLERİN ARDINDAN “NURİ PAKDİL ÖZEL OTURUMU”

Oturum Yöneticisi: Naime Erkovan  
Hüseyin Su   

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

16.00

GENÇLERLE BAŞBAŞA

Prof. Dr. Ümit Meriç  

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

17.00

GENÇLİĞE HİTABE

Yusuf Kaplan  

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

18.00

ÖDÜL TÖRENİ

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

19.00

BEHÇET NECATİGİL ŞİİR AKŞAMI

Adem Kaya

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

19.30

GENÇLİK KONSERİ

Yer: TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Online Radyo Dinle - Blog Haberler - ofis taşıma firmaları - Sohbet Odaları - istanbul evden eve nakliyat - Malatya Haber